Tým Kliniky ambulantní psychiatrie a psychoterapie je Vám nadále k dispozici při plánovaných konzultacích. Veškerá péče je zajišťována s ohledem na nařízení vlády ČR.

Při konzultacích děláme maximum pro Vaši ochranu a zdraví.
Proto již od včerejšího dne většinu konzultací zajišťujeme video hovorem.
 

Ohledně dotazů neváhejte kontaktovat naši recepci.


Smysl života je takový, jaký mu dáme. 

Léčíme mysl a pomáháme ke smyslu. 

Duševní zdraví je neméně důležité, než to fyzické.

Novinky

Od 16. 9. 2020 otevíráme v Kappě večerní relaxační skupinu pod vedením MUDr. Jitky Holčapkové. Relaxační techniky mají preventivní i léčebný účel - slouží k předcházení psychickým potížím spojeným se stresem a představuje také velmi účinný způsob, jak pracovat s úzkostí, poruchami spánku a bolestmi způsobenými stažením svalů. Skupina je otevřená pro pacienty kliniky i zájemce, kteří u nás ještě nikdy nebyli.

Více informací naleznete zde.

O klinice

Každý jsme individuální bytost, s jiným zázemím výchovy, rodiny, s jinými životními ambicemi a jiným přístupem k vnějším podnětům. Různá životní rozhodnutí, situace či okolnosti ovlivňují naši psychiku – dobrým i špatným směrem. Věříme, že všechny osoby si zaslouží žít život šťastní.

Naše klinika staví na filosofii respektu k pacientovi, diskrétnosti a vysoké odbornosti našeho týmu profesionálů s klinickou zkušeností podloženou léty praxe. Propojujeme medicínskou a psychoterapeutickou péči, pacientům věnujeme  dostatek času. Specializujeme se na léčbu širokého spektra psychických, úzkostně depresivních poruch a s nimi souvisejících obtíží.
Mezi nejčastější příznaky psychických problémů patří nespavost, zhoršená výkonnost v obvyklých oblastech fungování, nezvládání stresových situací, vztahové obtíže , obtíže bez vysvětlujícího medicínského nálezu tzv. psychosomatické poruchy.

Naším cílem je podpora a rozvoj duševního zdraví.
Pracujeme na principu participativní medicíny, tedy úzké spolupráce pacienta a lékaře, jejíž cílem je aktivní spoluúčast pacienta na zlepšení svého zdraví. 
Nejsme specializované zařízení pro léčbu závislostí, psychóz a psychických poruch v pokročilém seniorském věku.

"Svěřte se nám s důvěrou, ručím za kvalitní péči, které se vám na našem pracovišti dostane."

Recenze MUDr. Radkina Honzáka

Za mého dětství tu byla duše, pak přišla vyšší nervová činnost, po ní psychika a dnes tady máme mysl. Přesto si myslím, že to je duše, která bolí, když jí někdo, ať je to osud, okolnosti, krize, lidé, nebo její majitel či majitelka sami, ublíží. Bolest duše je horší než bolest ledvinových kamenů, duše bolí víc než popáleniny, než neuralgie. Jak napsal William Styron, autor Sophiiny volby: Když si člověk zlomí nohu, má na to hlavu, aby si to nějak srovnal, ale když se mu to poláme v hlavě, kde to má pak narovnat?

A já vám řeknu kde: tady!

Dr. Strunzová je  expertka na lidský přístup k lidskému trápení, kterou znám již dlouho. Měl jsem to potěšení s ní spolupracovat a mohu ji bez zaváhání doporučit jako špičku náročného oboru psychiatrie. I ona už toho viděla, slyšela a prožila hodně, aby měla zralý názor a na druhé straně je dostatečně mladá, aby byla pružná a moderní (při současné znalosti tradice, což je nesmírná výhoda). Zná terén a má zázemí nemocnice a co má navíc oproti jiným psycholidem: velmi dobré znalosti všeobecné medicíny.

Je nám ctí, že se MUDr. Radkin Honzák, CSc., stal také členem našeho profesního týmu

Aktuální témata

Existuje závislost na internetu?

Existuje závislost na internetu?

Nejčastější duševní onemocnění a jejich projevy

Nejčastější duševní onemocnění a jejich projevy

Technostres jako civilizační jev

Technostres jako civilizační jev

Co je to nomofobie a jak na ní?

Co je to nomofobie a jak na ní?